Τετάρτη 10 Νοεμβρίου 2010

Βόλλευ: ΠΑΟΚ-Άρης 3-0

Στον ΠΑΟΚ...κάθισε η μπίλια στο μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Ο “δικέφαλος του Βορρά” επιβλήθηκε με 3-0 σετ του Άρη στο κλειστό της Πυλαίας και παρέμεινε αήττητος, συνεχίζοντας να φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το τρίποντο πάντως δεν ήρθε τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό σκορ. Οι φιλοξενούμενοι κοίταξαν, όπως άλλωστε αναμενόταν, κατάματα τον αντίπαλο τους, με το συγκρότημα του Γιάννη Μέλκα όμως να είναι πιο ψυχωμένο, παίρνοντας δύναμη και από τους οπαδούς του.

Οι τελευταίοι, ωστόσο, έγιναν αρνητικοί πρωταγωνιστές για κάποια λεπτά στο πρώτο σετ, όταν έριξαν χαρτιά και παγάκια στον αγωνιστικό χώρο με επακόλουθο να διακοπεί δύο φορές το ματς. Οι διαιτητές προειδοποίησαν ότι σε περίπτωση που υπάρξει και άλλη διακοπή θα εκκενωθεί το γήπεδο, με τους παίκτες και το τεχνικό τιμ του ΠΑΟΚ να πηγαίνουν στις κερκίδες και να ζητούν ηρεμία και...καλή διαγωγή από τον κόσμο.

Τα σετ: 25-21, 25-22, 25-23.