Παρασκευή 30 Μαΐου 2014

Απίθανα αυτογκόλ στο "στημένο" Σκωτία - Νιγηρία (VIDEO)

Η κατάσταση στο ποδόσφαιρο έχει ξεφύγει αφού ακόμη και τα φιλικά προετοιμασίας των Εθνικών ομάδων ελέγχονται ως ύποπτα, ακόμη και πριν να ξεκινήσουν. Οι υποψίες για το Σκωτία- Νιγηρία που ολοκληρώθηκε με 2-2 έγιναν ακόμη περισσότερες αν δει κανείς τα αυτογκόλ των Νιγηριανών.

Η Εθνική υπηρεσία εγκλήματος της Μεγάλης Βρετανίας ξεκίνησε να ψάχνει τις καταγγελίες πριν από την έναρξη του φιλικού αγώνα της Νιγηρίας με την Σκωτία.

Η μεγαλύτερη στοιχηματική δραστηριότητα γύρω από το ματς εντοπίστηκε στην Ασία και η UEFA ήταν καθησυχαστική αφού ανέφερε ότι δεν θεωρεί πως υπάρχει πρόβλημα.

Το ματς έγινε και ολοκληρώθηκε με 2-2 με τους Νιγηριανούς να σκοράρουν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Τα παράξενα όμως έγιναν νωρίτερα όταν ο τερματοφύλακας της Νιγηρίας σημείωσε απίθανο αυτογκόλ που δεν μέτρησε ενώ ο συμπαίκτης του, Εγκουεκουέ, τα κατάφερε καλύτερα αφού έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και έδωσε προβάδισμα στην Σκωτία.